حسابدار The Accountant دانلود فیلم

()

 حسابرس The Accountant

لینک دانلود فیلم پیش از ساخته شدن فیلم «حسابدار  The Accountant که فیلمنامه اش در سال 2011 در لیست دوست داشتنی‌ترین فیلم‌نامه‌هایی که هنوز ساخته نشده‌اند» قرار داشت. فیلم حسابدار The Accountant در آخر با کلی زحمت تولید شد. لینک دانلود این فیلم را بنا به علتی در سایت آموزشی آموزش رایگان وردپرس جهت تبلیغات فنی‌ها قرار دادیم.

صحبت‌هایی مبنی بر کارگردانی این اثر توسط برادران کوئن به گوش می‌رسید. و گفته می‌شد که مل گیبسون می‌تواند به عنوان بازیگر نقش اصلی در این اثر به ایفای نقش بپردازد. با اینحال در نهایت قرعه به نام گاوین  اوکانر افتاد که در سال 2011 فیلم موفق «مبارز» را با حضور تام هاردی و جوئل ادگرتون ساخته بود.

کریستین ولف پسر نابغه

کریستین ولف پسرک نابغه ای است که استعداد بالایی در محاسبات دارد اما در عین حال منزوی است و همین امر سبب اختلاف والدینش برای تریبت وی شده است. پدرِ کریستین (رابرت سی تریولر ) که سابقاً یک نظامی بوده است. معتقد است که رفتار کریستین موجب خواهد شد تا او در جامعه سرخورده شود، به همین دلیل به وی فنون رزمی و نظامی را می‌آموزد و او را در موقعیت‌های خطرناکی قرار می‌دهد.

تا مطمئن شود که تعالیمش را به خوبی فرا گرفته. سال‌ها بعد کریستین (بن افلک) تبدیل به مرد جوانی شده که شغلش حسابداری و حل کردن مسائل پر پیچ و خم مالی برای سازمان های مختلف را برعهده دارد. وی همکاران فراوانی با کشورهای مختلف از جمله ایران و اسرائیل داشته، هم اکنون یکی از کسانی است که مامور دولت ری کینگ (جی کی سیمونز) به شدت دنبال اوست اما هیچکس از هویت واقعی کریستین خبر ندارد و…

حسابدار The Accountant

حسابدار The Accountant
حسابدار The Accountant حسابدار بی شوخی

ادامه ماجرای حسابدار The Accountant

استفاده از قهرمانی که دارای انواع و اقسام ویژگی های فردی نظیر اوتیسم، مهارت های رزمی و البته نابغه ریاضی بودن را یکجا در خود دارد، معمولاً در آثاری که فضای رئال دارند کمتر به چشم می‌خورد. اما بهرحال فیلم‌نامه «حسابدار The Accountant این فرصت را در اختیار تماشاگر قرار می دهد تا شخصیتی با چنین ویژگی را ترسیم نماید که مسلماً ترکیب این خصوصیات قرار است منجر به اتفاقات گوناگونی گردد.

«حسابدار» مقدمه چینی مناسبی برای معرفی شخصیت اصلی داستان انجام می دهد و با یک فلشبک قانع کننده از گذشته این حسابدار به اندازه کافی اطلاعات مفید در اختیار تماشاگر قرار می‌دهد. داستان فیلم نیز در زمان حال به خوبی و با مد نظر قرار دادن فاکتور تعلیق به پیش می رود و علامت سوال فراوانی در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند که او را تشنه یافتن حقیقت نگه می‌دارد. اما مشکلات فیلم از نیمه داستان به بعد و زمانی که شخصیت های مکمل به داستان اضافه می شوند خود را نشان می‌دهد و از هم گسیختگی فیلمنامه عیان می‌گردد.

حسابدار The Accountant
حسابدار The Accountant بازیگر نقش اول گاوین اوکانر

یکی از بزرگترین معضلات « حسابدار »The Accountant   را باید شخصیت دنا دانست که حضورش در فیلم باعث شده تا ضرباهنگ اثر دچار بیماری شود و گاهی چنان از رمق بیفتد که تاب تماشاگر را سر آورد. دنا شخصیتی است که تاثیری در پیشبرد فیلمنامه ندارد و تنها به این جهت در داستان گنجانده شده تا کریستین بتواند بهانه ای برای صحبت درباره خود و تجربیات سختی که گذرانده داشته باشد. که با توجه به اطلاعات مفیدی که تماشاگر در ابتدای فیلم از این شخصیت بدست می‌آورد، به اطلاعات زائدی به نظر می‌رسد. رابطه میان این دو نیز در فیلم تکامل پیدا نمی کند تا تنها دستاورد حضور این شخصیت، آشفتگی فیلمنامه باشد.

حسابدار The Accountant
حسابدار The Accountant آنا کندریک بهترین همکار

بهترین همکار در فیلم حسابدار

در بخش اکشن و مشخصاً نیمه دوم فیلم که ضرباهنگ اثر سرعت بیشتری به خود می‌گیرد. سازندگان تمهید مشخصی برای پیشرفت فیلمنامه در نظر نگرفته‌اند و تمام آنچه که تماشاگر می‌بینید رفتن قهرمان داستان از نقطه A به نقطه B و مواجه شدن با چند گره گشایی ساده است که تمام تعلیق ایجاد شده در طول داستان را به باد می‌دهد و باعث می شود « حسابدار The Accountant » در بخش فیلمنامه قادر به دریافت نمره قبولی نباشد.

با اینحال باید گفت ؛ که فیلم جدید اوکانر در بخش اکشن نمره قابل قبولی دریافت می کند و توانایی سرگرم کردن مخاطبش را دارد. همین ویژگی مثبت باعث شده تا تماشای « حسابدار » حداقل خسته کننده به نظر نرسد و این ضعف ها در لابلای اکشن فیلم کمرنگ شود.

بن افلک در حسابدار The Accountant

بن افلک در یکی از چالش برانگیزترین نقش آفرینی‌های دوران بازیگری اش، تا حدودی در نقش یک مرد مبتلا به اوتیسم به خوبی به ایفای نقش پرداخته است. اما به جهت اینکه ماهیت اثر درام نبوده، خیلی موقعیت های نابی در اختیار او قرار نگرفته تا یک محک حسابی در حرفه بازیگری بخورد. شاید اگر فیلمنامه اثر پیرو کلیشه ها نمی‌شد، می‌توانستیم یک بن افلک متفاوت ببینیم.

بازی جی کی سیمونز نیز قابل توجه است و حتی می توان او را بهترین بازیگر فیلم لقب داد. آنا کندریک هم که در سالهای اخیر نقش آفرینی های کاملاً سینوسی را تجربه کرده، در فیلم کار خاصی به جز پیشبرد درام درنیامده فیلم برعهده نداشته و با حذف کردن او از فیلم می شد به نتیجه بهتری هم دست یافت! « حسابدار » بزرگترین ضربه را در بخش فیلمنامه دریافت کرده یعنی جایی که می بایست نقطه اتکای آن می‌بود.


متاسفانه فیلمنامه بیل دوبوک با اینکه در مقدمه به درستی اجزای تشکیل دهنده داستان را در کنار یکدیگر قرار داده اما در ادامه قادر به کنترل آن نشده و اضافه کردن شخصیت های زائد به داستان نیز موجب از دست رفتن کامل تمرکز فیلم می‌شود. از « حسابدار » در نهایت یک اکشن قابل قبول باقی می ماند که تماشایش می تواند برای یکبار جذاب به نظر برسد.

حسابدار : The Accountant

کارگردان : Gavin O’Connor

نویسنده : Bill Dubuque

بازیگران :

Ben Affleck… Christian Wolff

Anna Kendrick …Dana Cummings

J.K. Simmons … Ray King

Jon Bernthal … Brax

رده سنی : R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

ژانر : اکشن

زمان : 128 دقیقه

برگرفته از سایت قدرتمند  (مووی مگ) https://moviemag.ir/

گردآوری توسط ؛ محمد حیدری

امتیاز دهید post

این مطلب را دوست داشتید؟

۱ ____ ۲ ___ ۳ ___ ۴ ____ ۵