نحوه تعویض لاستیک درب لباسشویی آموزش گام به گام 0 تا 100

نصب-لاستیک-درب-لباسشویی

هنگامی که از لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نشتی دارید، می‌تواند آزاردهنده باشد، اما تعویض آن می‌تواند کار آسانی باشد که اکثر صاحبان خانه می‌توانند خودشان آن را انجام دهند. ما اینجا هستیم تا در این راهنما به نحوه تعویض لاستیک درب لباسشویی کمک کنیم. هنگامی که درزگیر ماشین لباسشویی نشتی دارد، خودتان هم می‌توانید درستش کنید.

تعویض-لاستیک-درب-لباسشویی
نحوه تعویض لاستیک درب لباسشویی

ممکن است متوجه شوید که لباس‌هایتان در اثر نشتی خیس می‌شوند یا زمانی که آب روی زمین ریخته می‌شود باید با آشفتگی آن را تمیز کنید. البته دانستن هزینه تعمیر ماشین لباسشویی هم می‌تواند به شما کمک کند. تا قیمت دقیق تعویض لاستیک درب لباسشویی را بدانید.

نحوه تعویض لاستیک درب لباسشویی آموزش گام به گام

خوشبختانه، تعویض لاستیک درب لباسشویی خیلی گران نیست، که اگر بودجه کمی دارید خودتان درستش کنید. اگر نحوه تعویض لاستیک درب لباسشویی بدانید برایتان جذاب‌تر می‌شود. در این پست وبلاگ، ما به شما یاد می‌دهیم، پس نگران نباشید!

برداشتن لاستیک درب لباسشویی قدیمی

اکنون متوجه شدید که چه چیزی باعث این مشکل در دستگاه شما شده است، زمان آن رسیده است که نحوه تعویض درزگیر درب را شروع کنید. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در این مورد استفاده کنید. تعمیر برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی آسان‌تر از بقیه است، اما این راهنما به شما نشان می‌دهد که چگونه درزگیر درب ماشین لباسشویی را برای تقریباً هر مدلی جایگزین کنید.

اول از همه، ما باید لاستیک درب لباسشویی قدیمی را که باعث این مشکل شده است برداریم.

ماشین لباسشویی را از برق بکشید

اولین قدم برای تعویض لاستیک درب لباسشویی این است که ماشین لباسشویی را از برق بکشید. در حالی که در داخل دستگاه کار می‌کنید، نباید برقی به دستگاه وارد شود.

پیچ‌های پنل جلویی را بردارید

این کاملاً در همه مدل‌های ماشین لباسشویی امکان‌پذیر نیست. برای دیگر مدل‌ها، پیچ‌ها را م‌ توان در مکان‌های مختلف پیدا کرد. همچنین امکان تعویض مهر و موم ماشین لباسشویی بدون جدا کردن پنل جلویی وجود دارد، اما بسیار پیچیده تر و خطرناک تر است. برای اطلاع از نحوه جدا کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی، نوع مدل خود را به صورت آنلاین جستجو کنید و سپس عبارت “حذف پنل جلویی” را جستجو کنید تا از دردسر نجات پیدا کنید.

پانل جلویی غیر قابل جابجایی

اگر ماشین لباسشویی به شما اجازه نمی‌دهد که پانل جلویی را بردارید، چند گزینه دیگر وجود دارد که می‌تواند فرآیند تعویض لاستیک درب لباسشویی را کمی آسان تر کند.

نوار نگهدارنده بیرونی را بردارید

بیشتر درزگیرهای درب دارای فنر یا نوار پلاستیکی نگهدارنده هستند که قبل از برداشتن درزگیر باید جدا شوند. با استفاده از یک پیچ گوشتی سر صاف، اطراف لبه را جدا کرده و مهر و موم را کاملاً جدا کنید. برخی از لوازم خانگی ممکن است فنر بیرونی در درب خود نداشته باشند. اگر اینطور است، کار شما باید کمی راحت تر باشد!

 لاستیک درب لباسشویی را داخل ماشین لباسشویی تا کنید

به آرامی، لاستیک درب لباسشویی را از لبه درام با استفاده از نوک انگشتان خود یا یک پیچ گوشتی سر صاف تا کنید. این به شما امکان دسترسی به فنر نگهدارنده داخلی یا نوار اطراف درام را می‌دهد. ممکن است گیره‌هایی وجود داشته باشد که لاستیک درب لباسشویی را در جای خود نگه می‌دارد. این‌ها را می‌توان با پیچ گوشتی با برداشتن پیچ هایی که آنها را در جای خود نگه می‌دارد، جدا کرد. آنها همچنین ممکن است نیاز به جداسازی با یک پیچ گوشتی سر صاف داشته باشند. به طور کلی، این گیره‌ها به پیچ‌هایی نیاز دارند که بند را محکم در جای خود نگه می‌دارند، اما اگر دستگاه شما این‌ها را نداشته باشد، راحت انجام می‌شود.

فنر یا بند نگهدارنده را بردارید

این نواری است که لاستیک درب لباسشویی را محکم در جای خود نگه می‌دارد. به‌عنوان مهم‌ترین بخش نگه‌داشتن درب در جای خود، جدا کردن این بند نگهدارنده می‌تواند بسیار دشوار باشد. آنها کمی با نوار بیرونی متفاوت هستند و معمولاً دارای یک پیچ یا مهره هستند که فنر را در جای خود نگه می‌دارد.

برای دسترسی مستقیم از دهانه بالایی ماشین لباسشویی، اطمینان حاصل کنید که بالای ماشین لباسشویی باز شده و جدا شده است. با استفاده از یک پیچ گوشتی، مهره یا پیچ باند کششی را باز کنید تا مهر و موم آن جدا شود. از پایین شروع کنید، یک پیچ گوشتی سر صاف را زیر فنر بلغزانید و به آرامی و به آرامی فنر را از درام جدا کنید.

سوراخ‌های تخلیه را روی لاستیک درب لباسشویی قدیمی خود پیدا کنید

به موقعیت آنها توجه کنید، زیرا لاستیک درب لباسشویی جدید شما سوراخ‌های مشابهی برای زهکشی دارد که باید در همان مکان در دستگاه نصب شوند.

لاستیک درب لباسشویی را بردارید

لاستیک درب لباسشویی را از درام دور کنید. این باید بسیار آسان باشد، زیرا نباید چیزی آن را در جای خود نگه دارد. با این حال، ممکن است متوجه شوید که لاستیک درب لباسشویی شما ممکن است سفت یا حتی در جای خود چسبیده باشد. هنگام بیرون کشیدن لاستیک درب لباسشویی خود از ماشین لباسشویی مراقب باشید.

نصب لاستیک درب لباسشویی

نصب-لاستیک-درب-لباسشویی
نصب لاستیک درب لباسشویی انواع مدل‌های مختلف

درام را تمیز کنید

هرگونه آلودگی اضافی را از درام و داخل درب ماشین لباسشویی خود پاک کنید.

لاستیک درب لباسشویی را روغن کاری کنید

برخی از لاستیک درب‌های جدید از قبل روغن کاری شده هستند. در غیر این صورت، می‌توانید از کمی مایع شوینده برای تعویض لاستیک درب لباسشویی استفاده کنید.

لاستیک درب‌ جدید را روی درام قرار دهید

سوراخ‌های زهکشی در پایین آب بند را با سوراخ‌های درب دستگاه خود تراز کنید.

فنر یا بند نگدارنده داخلی را نصب کنید

این می‌تواند دشوارتر از برداشتن فنر باشد. با بالا رفتن سن برخی از مدل‌ها، فنر داخلی می‌تواند سفت شود و به سختی شل شود. اگر اینطور است، پشتکار و پشتکار کلیدی برای نصب فنر داخلی است. پیچ یا مهره سفت کننده را در بالا نگه دارید، بقیه نوار را با استفاده از یک پیچ گوشتی سر صاف روی لب قرار دهید تا درزگیر جدید درب را ببندید.

درزگیر جدید درب را ببندید

اکنون قسمت سخت سر راه است، زمان باز کردن لاستیک درب لباسشویی در قسمت بیرونی درام فرا رسیده است. نوار نگهدارنده بیرونی را دوباره نصب کنید تا لاستیک درب لباسشویی در جای خود بماند.

قطعات نهایی را نصب کنید

در نهایت، زمان آن رسیده است که تمام قطعاتی را که در ابتدا جدا کرده‌اید دوباره بچسبانید تا به لاستیک درب لباسشویی دسترسی پیدا کنید. برخی از لوازم خانگی نیازی به برداشتن پنل جلویی یا درپوش ندارند، اما برای سهولت دسترسی به قسمت داخلی دستگاه توصیه می‌شود.

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است لاستیک درب لباسشویی شما شکسته باشد. این که آیا زباله‌های داخلی لاستیک را پاره کرده باشند و یا آب از دستگاه شما در سراسر آشپزخانه شما نشت کند. یا اینکه آیا لاستیک درب لباسشویی شما برای سایش بدتر شده است و کهولت سن و استفاده بیش از حد باعث خراب شدن آن شده است. به هر دلیلی، تعویض لاستیک درب لباسشویی می‌تواند سریع و موثر باشد.

با در نظر گرفتن دانش جدید خود، مطمئن شوید که تمام قطعات صحیح مورد نیاز مدل خود را دارید. پیروی از این راهنمای نحوه تعویض لاستیک درب لباسشویی، باید نسبتاً ساده باشد.

نکته تخصصی: یکی از رایج‌ترین دلایل شکستن درزگیرها تجمع کثیفی در شکاف بین در و چارچوب است. برای جلوگیری از این اتفاق در آینده، ممکن است بخواهید از جاروبرقی در بین استفاده‌ها برای جمع‌آوری بافت‌های قدیمی و زباله‌ها از درزگیر درب استفاده کنید.

اگر هنوز برای تعمیر آب بندی لاستیک درب خود مشکل دارید، در تماس با یک متخصص تعمیر لباسشویی دریغ نکنید. اگر مشکلات همچنان پابرجا هستند، ممکن است مشکل از تعویض لاستیک درب لباسشویی شما نباشد.

ترجمه توسط حیدری نویسنده سایت فنی‌ها، برگرفته از سایت https://www.appliancecity.co.uk/

نتیجه نهایی

در نتیجه، هر کاری با مشکلاتی بر می‌خورد. از قبیل؛ فنی نبودن، نداشتن ابزار مورد نیاز یا هر چیز دیگری که باشد، ما آماده راهنمایی دادن در جهت تعویض لاستیک درب لباسشویی شما هستیم. به هر حال، هر جای کار با مشکل برخورد کردید کامنت بگذارید تا از کارشناسان سایت فنی‌ها به رایگان کمک بگیرید.

5/5 – (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفده =

فهرست