هزینه بند کشی سوله

()

حدود قیمت هزینه بند کشی سوله در سال ۱۴۰۲ از ۳۰ هزار تومان هر مترمربع الی ۳۵ هزار تومان می‌باشد.

اجرت بندکشی آجرنما را از اجرا کننده بند کش سوله

 با تماس 09142281796 و گفتن متراژ کار و فرستادن عکس‌های مربوطه از استاد بندکش، هزینه بند کشی سوله را بپرسید. در خدمات فنی ماهان این وب‌سایت خدماتی همچون تعمیر لباسشویی و غیره، انجام می‌شود. 09196179041 آقای طالبی

هزینه بند کشی سوله درقزوین و کرج فردیس
دیوارهای آجری نیاز به بندکشی دارند

قیمت و دستمزد بند کشی سوله در تمام کشور. نکته؛ هزینه بند کشی سوله در شهرهای مختلف باهم متفاوت هستند. برای اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن 09935550145 تماس یا روبیکا واتساپ عکس بگیرید بفرستید.

هزینه بند کشی سوله در خدمات فنی ماهان

دستمزد منصفانه اعلام و بعد اجرا می‌شود. شعبه اصلی در فردیس کرج و شعبه دوم سوم واقع در قزوین تبریز. در ادامه مقاله برای اطلاعات بیشتر بخوانید. به بندها در بند کشی آجرنما شکل دهید شکل بندکشی درزها باید به گونه‌ای باشد که به راحتی آب‌های سطحی را دفع کند.

رطوبت را خارج سازد و عمل زه‌کشی طبیعی را انجام دهد. ضخامت بند ها نیز باید از یک سانتیمتر بیشتر باشد. شیب منحنی بند های گود یا برجسته، باید چنان باشد که آب به مدت طولانی در آن باقی نماند. در مورد بندهای برجسته باید مراقبت به عمل آید تا در قسمت فوقانی آن شیار طولی برای نفوذ آب ایجاد نشود.

زیرا توقف آب در این شیارها به علت خاصیت جاذبه مویی موجب نفوذ رطوبت خواهد شد. بهترین شکل بند کشی نوع توپر با انحنای داخلی اندک است. اگر صاحب کار به ریزه کاری‌های بالا، خیلی حساس باشد، هزینه بند کشی سوله کمی بالاتر از ۳۰ هزار تومان می‌رسد.

هزینه بند کشی سوله

نظافت بعداز بند کشی سوله

قبل از اینکه ملات کاملاً سفت شود، باید به وسیله برس نرم، کهنه خیس و قاشقک‌های  مخصوص ملات‌های  زاید برداشته و نماسازی پاکیزه شود. ضخامت بندها نیز باید یکسان باقی بماند. با توجه به شرایط اقلیمی آبپاشی بند ها باید ۳ تا ۴ بار در روز به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز صورت پذیرد. از ابزارهای گران قیمت استفاده کنیم و دائم آب پاشی کنیم هزینه بند کشی سوله برای مصرف آب سر به فلک می‌کشد.

نکاتی در مورد نحوه بند کشی سوله

قبل از نصب آجرها محل اتصال آجر بر روی دیوار باید مرطوب شود. حداقل و حداکثر ملات خور پشت آجر باید بین ۲ تا ۴ سانتیمتر باشد. برترین دما جهت نصب بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد است و هرگز در زمان یخبندان نباید عملیات نماکاری انجام شود. ماسه و آبی که مورد استفاده در ملات‌ها هست، باید عاری از هر گونه مواد آلی باشد.

مناسب‌ترین زمان جهت بندکشی حداقل چند هفته بعد از نصب آجرها است. قبل از بندکشی محدوده مورد نظر باید مرطوب شود. به منظور همگن شدن ملات مناسب برای بند کشی حداقل چند دقیقه باید آن را ورز دهید. هنگام بندکشی باید ملات را روی قلم بندکشی قرار داد و سپس آن را بین شیار دو آجر فرو برد.

هرگز نباید از دستمال مرطوب به منظور تمیز نمودن اضافات ملات بین شیارها استفاده نمود. بعداز ۲ ساعت و نیم ملات استفاده شود. چنانچه از رزین به منظور ضد آب نمودن آجر استفاده شود باید سازه مورد نظر کاملا خشک باشد.

هزینه بند کشی سوله

بند توگود و بند V شکل

بندهای مذبور عموما کوچک هستند و توسط ابزار بند کشی فلزی ایجاد می‌شوند. این نوع بند ها در برابر نفوذ باران بسیار مقاومند و برای مناطقی که باران یا باد شدید دارند، توصیه می‌شوند.  بند شیب دار؛ در هنگام چیدن آجر، توسط ماله یا کمچه ایجاد می‌شود و اجرای آن نیازمند دقت بیشتری است. از بهترین نوع درز های بند کشی شده با کمچه به شمار می‌رود. چرا که در زمان اجرا متراکم می شود و آب به راحتی از آن خارج می‌شود.

بند صاف؛ ساده‌ترین نوع بند از نظر اجراست. برای اجرای بند صاف کافی است. بنای آجر چین لبه کمچه را صاف و قایم در راستای بند حرکت دهد. بند صاف فاقد تراکم لازم است و ترک‌های ریز مویی هنگام بریدن ملات و جدا کردن آن از آجر ایجاد می‌شوند. این بند در برابر نفوذ آب نیز عایق مناسبی نیست. هزینه بند کشی سوله در این نوع بند کمی ارزان است.

هزینه بند کشی سوله
هزینه بند کشی سوله در شهرک صنعتی شمال و مرکز کشور

بند توشیب

این نوع بند در دیوارهای معمولی کاربرد دارد. معمولا ایجاد و بند کشی آن برای بنایی که درطرف داخلی دیوار کار می‌کند راحت‌تر است. بند توشیب کم و بیش متراکم می‌شود ولی بند به گونه‌ای است که آب از لبه بالایی آجر خارج نمی‌شود و از این رو این نوع بند در برابر آب عایق نیست.

بند گونیا؛ این نوع بند حین اجرای دیوار و در زمانی که ملات هنوز تازه و نرم است با استفاده از ابزاری با لبه مربعی شکل اجرا می‌شود. علی رغم تراکم نسبی بند، آب بندی کامل آن میسر نیست و برای مناطقی که در آنها باران و باد شدید است و احتمال یخ زدگی وجود دارد توصیه نمی‌شود. این بند بر روی دیوار سایه ایجاد می‌کند و تا حدی نمای کلی دیوار را تیره تر جلوه می‌دهد.

ملات‌های رنگی را می‌توان با موفقیت برای جلوه بیشتر دیوارها به کار برد. در این روش تمامی دیوار با بند گونیا به عمق ۲.۵ سانتی متر اجرا می‌شود و سپس درز ها به دقت با ملات رنگی پر می‌شوند.

شوره آجر در بند کشی آجر

در اغلب موارد و در بیشتر مواقع پس از اجرای آجر نما روی آجر شوره می‌زند که به خاطر املاح موجود در ملات دوغاب و بخشی هم برای آجر می‌باشد که پس از مدتی از بین می‌رود. ولی می‌توان پس از خشک شدن نما آن را با گونی چتایی پاک کرد و حتی می‌شود که بر روی کل آجر پلاک رزین زد.

سرعت بند کشی در هزینه بند کشی سوله

سرعت بند کشی به قسمتی از سطح نما که قرار است بند کشی شود، بستگی دارد. به خصوص در هوای گرم و زیر تابش مستقیم آفتاب مرطوب نگه داشتن بندها الزامی است. سرعت کار در هزینه بند کشی سوله تاثیر دارد. چون استادکار باید باشد تا کار را صحیح  به اتمام برساند.

5/5 – (1 امتیاز)

این مطلب را دوست داشتید؟

۱ ____ ۲ ___ ۳ ___ ۴ ____ ۵


نظرات

2 پاسخ به “هزینه بند کشی سوله”

  1. عباس ایمانی

    از نظر انصاف آقای طالبی نمونه هستن ، و از نظر تمیزی کار در بندکشی عالی کار کردند.
    تشکر می کنم از ایشان

  2. سلام خسته نباشید اومد کارشون رو انجام داد خیلی تمیز خوش اخلاق و به موقع انجام داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهار =